Výsledky

P38 Saturday Darts

League 6

Ahojte priatelia, v sobotu 17.02.2024 sa konal v Trnave na Pekárskej ulici č. 38 v priestoroch P38 v poradí už šiesty zo série dvanástich kvalifikačných turnajov v steelových šípkach – P38 SATURDAY DARTS LEAGUE (P38 SDL).

Opäť sme pokorili posledný rekord v počte zúčastnených hráčov, na turnaj totiž prišlo až 39 hráčov a my veríme, že tento stúpajúci trend bude i naďalej pokračovať.
Už sa pomaly stáva pravidlom, že na turnaji P38 SDL triumfujú hráči z DOL Trnava a svoju dominanciu potvrdili už štvrtý turnaj v poradí, keďže ich člen Michal Michalec (1) sa stal víťazom turnaja. Sme veľmi hrdí, že práve DOL Trnava je náš domáci tím a ak by ste chceli vidieť týchto bombardérov v akcii, tak ich môžete prísť k nám povzbudiť v rámci MPLOT ZÁPADOSLOVENSKEJ LIGI DRUŽSTIEV (presný dátum bude ešte upresnený na našich sociálnych sieťach).

Vyzdvihnúť by sme chceli výkon víťaza Michala Michaleca (1.), ktorý počas celého turnaja nenašiel premožiteľa a svoje prvenstvo spečatil vo finálovom zápase s Mariánom Bodorom (2.). Pre Mariána to bol jeho tretí turnaj v rámci P38 SDL a prvé miesto mu ušlo už druhý krát po sebe, nakoľko však podáva vždy skvelé výkony, tak je isto len otázkou času, kedy sa mu to podarí, držíme mu palce a tešíme sa na stretnutie pri nasledujúcom turnaji. Na treťom mieste sa umiestnili Andrej Horňák (3.), ktorý sa na turnaj dostal cez voľný vstup za výhru v P38 Amateur Darts League 1 spolu s Miroslavom Slobodom (3.) – víťazom turnaja P38 Saturday Darts League 3, ktorý je taktiež z nášho domáceho tímu DOL TRNAVA. Pekné výkony podali aj Marcel Čalfa (5.), Adam Chmela (5.), ale i Branislav Karel (5.) a Denis Nádasky (5.)
Nakoľko sa jedná o sériu dvanástich kvalifikačných turnajov, umiestnenia z nich sa započítavajú do celkového skóre, na základe ktorého postúpi 16 najlepších hráčov do finálového 13. turnaja.

Krásne výkony podali aj ostatní hráči a konečné poradie aj s kompletnými štatistikami si viete pozrieť cez NAKKA tu:
https://n01darts.com/n01/tournament/t_stats.html?id=t_s7F1_2725

Počas turnaja sme mali aj FUN disciplínu, v ktorej išlo o to, kto hodí najviac bodov zo štyroch metrov od terču, vyhral ju, ktorý dostal odmenu v podobe litrovej fľaše rumu Captain Morgan Spiced.
Zaujímavé momenty turnaja:
Najväčší „Bingári“ tohto turnaja boli Miroslav Sloboda a Marcel Čalfa, ktorý obaja skončili s dvoma „bingami“ a najvyššie zatvorenie sa podarilo opäť podarilo Mariánovi Bodorovi ktorý svoj posledný rekord z turnaja P38 SDL 5 navýšil ešte o štyri body na 140 bodov.
Za P38 by sme sa chceli všetkým zúčastneným poďakovať za skvelé športové výkony a účasť na šiestom turnaji so série P38 SATURDAY DARTS LEAGUE.
Nasledujúci turnaj v rámci série SATURDAY DARTS LEAGUE sa uskutoční v sobotu 16.03.2024 o 16:30 hod. (link na prihlásenie v NAKKA bude dodatočne uverejnený na našej web stránke www.p38.sk , ale aj na našich sociálnych sieťach)

Určite by sme radi dali do pozornosti ďalší, v poradí už tretí turnaj určený pre menej skúsených hráčov v rámci AMATEUR DARTS LEAGUE, ktorý sa uskutoční v sobotu 23.03.2024 o 16.30hod. v P38. Týmto turnajom sa snažíme prispieť k rozvoju tohto športu v Trnave a ponúknuť všetkým nadšencom priestor, aby si zmerali sily a zároveň sa začlenili viac do našej komunity, vstupné je 3 eurá a ženy i hráči do 18 rokov ho majú zdarma. Tešíme sa na všetky nové tváre, veríme, že sa časom budeme spolu stretávať aj v rámci série SATURDAY DARTS LEAGUE. (link na prihlásenie v NAKKA bude dodatočne uverejnený na našej web stránke www.p38.sk ale aj na našich sociálnych sieťach)

Na záver by som sa chcel poďakovať Braňovi Karelovi, Matejovi Bališovi, Adamovi Rothovi a Kristty Salczer za organizáciu, bez ich pomoci by sme Vám nedokázali priniesť takú úroveň turnaja, ktorú ste mali možnosť zažiť.
Tešíme sa na ďalšie kolo. 

Andrej a Miro

Tabuľka výsledkov:

Fotogaléria z turnaja

Návrat hore